Kantar Plus

Kantar Plus

Kantar sistemimiz Microsoft SQL Server veri tabanı üzerinde yazılmış, son derece esnek yapısı, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda geliştirilmeye müsait ve opsiyonel olarak takılabilecek RFID, Kamera, Barkod sistemlerini içerisinde bulunduran, kantarlarim.com alt yapısında IOS ve android tabanda tartımlarınızı izleyebileceğiniz, tüm SQL tabanlı yazılımlarla entegrasyonu yapılabilen bir yazılımdır. Mevcutta Zirve, Logo, Likom yazılımları ile entegrelidir. Kantarlarim.com sistemi vasıtası ile uzaktan izleme ve yönetimleri yapılabilmektedir.

Program özellikleri kısaca

Plaka okuma sistemi ve RFID sistemi opsiyonel olarak talep doğrultusunda kurulumu yapılmaktadır. Böylelikle araçların farklı plaka girişleriyle sistemde tartımı yapılması engellenmektedir.

Kamera sistemi sayesinde giriş ve çıkışlarda araçların fotoğraflarının çekilmesi ve veri tabanında sonraki incelemelerde kullanılması amacı ile tutulmaktadır. Bir kantar dört kamera desteği vardır. Bunların genel olarak kullanımları 2 adet giriş ve çıkış noktalarına (biri ön plakayı diğeri dorsenin plakasını ) 1 araç üstü (malzeme fotoğrafı) 1 adet kantar kabini (kantar operatörü) şeklindedir.

İki kantarı tek sistemle yönetebilirsiniz.

Barkod sistemi ile taş ocağından çıkan araçların diğer tartım noktasına (şantiye, beton santrali, asfalt plentine) ulaşıp ulaşmadığının kontrolü sistem üzerinden kontrolü hemen sağlanmaktadır.

SQL tabanlı beton otomasyonlarından sevkiyata ait bilgileri çekerek (müşteri,şantiye,malzeme ve toplam kullanılan malzeme) transmikserlerin tartımları yapılır. Bu sayede beton santralinde oluşan üretimlerinin m3/kg kontrollerini daha sağlıklı tutabilirsiniz. Kantar operatörünü belirlediğiniz hata yüzdesine göre uyarabilirsiniz.

Cari riskleri tanımlayıp, risk kriterini aşan müşterilerinize satışı engelleyebilirsiniz.

Bariyer, trafik ışıklandırma sistemi ile uyumludur.

İsteğe bağlı olarak sipariş karşılama yöntemi ile hem alınan hem de satılan ürünlerin bu siparişe bağlantısını kurabilir. Siparişinizin durumlarını kantar sisteminden öğrenebilirsiniz.